Sergamumas ir mirštamumas nuo COVID-19 EBPO šalyse (2020-05-15)

COVID-19 protrūkiui Europoje toliau slopstant pasaulio dėmesys, ko gero, vis labiau kryps į abu Amerikos žemynus.
JAV ir Kanadoje viruso plitimas, panašu, jau pasiekė piką, tačiau, lyginant su Europa, ir šiose šalyse dar toli gražu negalima kalbėti apie ryškią viruso palaipsnio atsitraukimo tendenciją.
Tuo tarpu vadinamojoje Lotynų Amerikoje, atrodo, kaip tik dabar ateina sunkiausias laikotarpis. Nors tarp Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos narių yra tik dvi regiono šalys – Meksika ir Čilė – ir jų tendencijos verčia manyti, kad didžiausi iššūkiai čia gali būti dar ateityje.
Ir nors oficialūs skaičiai iš šių šalių vis dar rodo daug geresnę padėtį negu daugelyje Europos šalių, pavyzdžiui iš Meksikos pranešama, kad tikrasis mirčių skaičius nuo COVID-19 čia gali būti net 5 kartus didesnis negu oficialiai skelbiama.
Tačiau regiono valstybės, atrodo, laikosi visiškai skirtingų pozicijų. Nors Čilėje net oficialūs skaičiai rodo daug geresnę padėtį negu Meksikoje, šalies sostinėje Santjage, kuriame gyvena daugiau kaip trečdalis šalies žmonių, kaip tik šiomis dienomis paskelbtas griežtas karantinas. Tuo tarpu Meksikoje kalbama, kad nuo kitos savaitės karantino reikalavimai bus švelninami.
Daugiau skaičių ir galimų palyginimų – čia pateikiamose diagramose.