Sergamumas ir mirštamumas nuo COVID-19 EBPO šalyse (2020-05-08)

COVID-19 protrūkiui daugelyje pasaulio šalių slūgstant, vis tiksliau galima įvertinti, kaip su pandemija pavyko susitvarkyti Lietuvai. Dėl tikrai skirtingų sąlygų bei aplinkybių su kiekviena pasaulio valstybe Lietuvos rodiklių tiesiogiai lyginti gal ir neverta. Tačiau palyginti bent jau su kaimynais, kuriems susidoroti su šiuo iššūkiu pasauliniu mastu pavyko taip pat neblogai, tikrai verta.Šis palyginimas atskleidžia, kad Lietuvos rodikliai, lyginant su kaimynėmis (išskyrus Rusiją bei Baltarusiją, duomenys iš kurių yra visiškai nepatikimi) yra kone geriausi. Geresni – tik Latvijoje, kurioje, beje, ligotumo rodiklis labai panašus (tačiau Latvijoje testavimo intensyvumas – beveik 1,7 karto mažesnis negu Lietuvoje), bet mirtingumas – 1,8 karto mažesnis negu Lietuvoje.
Tiek kaimyninėje Lenkijoje, tiek ne visai tiesioginėse kaimynėse, tačiau vis tiek to paties regiono valstybėse – Šiaurės šalyse ir Estijoje, visi rodikliai blogesni negu Lietuvoje. Tiesa, formaliai gali atrodyti, jog ligotumo rodiklis Lenkijoje šiek tiek geresnis negu Lietuvoje, tačiau ten testavimo intensyvumas vos ne 6 kartus mažesnis negu Lietuvoje.
Visose Šiaurės šalyse ir Estijoje rodikliai, lyginant su Lietuva, blogesni net kelis kartus – nors šios valstybės yra tarp geriausiai pasaulyje susidorojusių su pandemija.