Sergamumas ir mirštamumas nuo COVID-19 EBPO šalyse (2020-05-05)

COVID-19 pandemijai pamažu slūgstant ir atsirandant galimybei vis tiksliau įvertinti kiekvienos valstybės sėkmės ar nesėkmės kovoje su virusu istoriją, verta atkreipti dėmesį į Slovakiją. Ši vadinamosios Višegrado grupės šalis, remiantis pateikiamais skaičiais, ne tik kelis kartus lenkia taip pat neblogai su viruso plitimu susidorojusias savo kaimynes, bet ir yra įsiterpusi į geriausiai pasaulyje tai padariusių Azijos ir Okeanijos valstybių tarpą.
Tuo tarpu Jungtinė Karalystė ir Prancūzija tiek pagal ligotumo, tiek ir pagal mirtingumo rodiklius toliau vejasi Italiją, kuri iš pradžių laikyta skaudžiausiai viruso paveikta šalimi. Tačiau dabar Italiją tarp labiausiai nukentėjusių šalių jau kurį laiką lenkia Belgija ir Ispanija. Tuo tarpu Prancūzija ir Jungtinė Karalystė ir toliau tarp šios grupės šalių išsiskiria mažiausių testavimo intensyvumu. Šiose šalyse jis kone dvigubai mažesnis negu Italijoje, Ispanijoje ir Belgijoje ir jau maždaug tris kartus mažesnis negu Lietuvoje.
Nors vertinant absoliučius skaičius dažniausiai teigiama, kad labiausiai pasaulyje nuo viruso kenčia JAV, remiantis santykiniais rodikliais, Amerikos padėtis yra ne blogesnė, o geresnė ar bent jau tokia pati, kaip nemažoje dalyje Europos valstybių. Tiesa, kita vertus, tai, kad ir JAV tikrai negali džiaugtis savo rodikliais, demonstruoja kaimyninės Kanados skaičiai. Čia, remiantis jais, padėtis maždaug dvigubai geresnė negu JAV.