Sergamumas ir mirštamumas nuo COVID-19 EBPO šalyse (2020-04-28)

Analizuojant tiesiog objektyvius skaičius ir tendencijas, vis labiau panašu, jog COVID-19 epidemijos protrūkis pamažu ima slopti kone visose Vakarų šalyse. Tačiau padėtis Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje vis dar dramatiškesnė negu kitur. Visai neatmestina, kad pagal mirtingumo rodiklį bent jau Prancūzija ir Jungtinė Karalystė visiškai priartės prie Italijos, kuri ilgą laiką laikyta didžiausiu šios pandemijos “pragaru”.
Tuo tarpu Jungtinės Valstijos, nors joms dėl koronaviruso židinio Niujorke irgi teko labai daug žiniasklaidos dėmesio, bent jau visos šalies mastu, panašu, nepasieks net pusės Italijos mirtingumo rodiklio, kas rodo, kad padėtis JAV toli gražu nėra tokia bloga, kaip kartais galima įsivaizduoti iš žiniasklaidos pranešimų.
Dabar jau akivaizdu, kad su epidemija puikiai susitvarkė Azijos ir Okeanijos regionų valstybės – tarp EBPO narių iš jų yra, Japonija, Pietų Korėja, Australija, Naujoji Zelandija.
Itin geri kol kas ir JAV kaimynės Meksikos (ypač lyginant su Amerika) rezultatai, tačiau panašu, jog čia koronaviruso epidemijos protrūkio pikas dar toli gražu nepasiektas. Maža to, testavimo intensyvumas Meksikoje apie 30 kartų mažesnis negu JAV.
Daigiau skaičių – pateikiamose diagramose.