Sergamumas ir mirštamumas nuo COVID-19 EBPO šalyse (2020-04-24)

Nors pasaulio akys pandemijos akivaizdoje dažniausiai nukreiptos vos į kelias valstybes, verta pažvelgti ir plačiau. Pavyzdžiui, “sėkmės istorijų” kontekste vis įdomesnė atrodo Graikijos padėtis. Ji, pagal objektyvius duomenis, ne tik ryškiai išsiskiria vadinamųjų Pietų Europos valstybių kontekste, bet ir iš esmės yra tokioje pat padėtyje, kaip, pavyzdžiui, Lietuva.
Maža to, Graikijos ligotumo rodiklis – daugiau kaip dvigubai geresnis negu Lietuvos. Tiesa, šį rodiklį galbūt galima paaiškinti santykinai labai mažu testavimo intensyvumu. Pagal testavimo rodiklį 100 tūkstančių gyventojų Graikija nuo Lietuvos atsilieka beveik 6 kartus. Tačiau mirtingumo rodiklis, kuris taip pat yra geresnis negu Lietuvos, rodo, kad padėtis Graikijoje iš tiesų gera.
Tuo tarpu žvelgiant į šalis, kuriose padėtis sudėtingiausia, verta atkreipti dėmesį, jog kol kas nėra požymių, kad epidemijos piką pasiekė Jungtinė Karalystė.
Nors pagal ligotumo rodiklį jos padėtis gali atrodyti dar pakankamai vidutinė, reikia atkreipti dėmesį, kad Jungtinė Karalystė, kaip ir Prancūzija išsiskiria itin mažu testavimo intensyvumu. Jis šis rodiklis Jungtinėje Karalystėje kone dvigubai mažesnis negu JAV, maždaug trigubai mažesnis negu Italijoje. O mirtingumo rodiklis Jungtinėje Karalystėje jau penktas blogiausias tarp EBPO šalių.