Sergamumas ir mirštamumas nuo COVID-19 EBPO šalyse (2020-04-17)

Bandant nepasiklysti informacijos gausoje pandemijos akivaizdoje, tikrai verta kartas nuo karto stabtelėti ir apžvelgti bei panagrinėti objektyvius skaičius. Jeigu vertinsime juos, pasitvirtina jau anksčiau ryškėjusios tendencijos, kad pasaulio dėmesio centre turėtų būti mažytė Belgija. Būtent šioje šalyje padėtis iš tiesų atrodo dramatiškiausia visame pasaulyje.
Belgijoje mirtingumo rodiklis šiuo metu jau yra blogiausias tarp EBPO šalių – jau viršija ir Ispaniją, ir Italiją. Pagal ligotumo rodiklį Belgija taip pat tarp labiausiai paveiktų šalių. Maža to, jos testavimo intensyvumas, lyginant su visomis šalimis, kurių ligotumo rodiklis dar blogesnis, yra gerokai mažesnis. Todėl gali būti, kad ir pagal ligotumo rodiklį Belgijos padėtis galėtų atrodyti dar blogesnė.
Įdomu lyginti ir Švedijos bei Jungtinės Karalystės skaičius. Iš pradžių daug kas teigė, kad Švedijos ir Jungtinės Karalystės strategijos pandemijos akivaizdoje – panašios. Tačiau vėliau Švedija liko laikytis savo strategijos neįvesti visuotinio karantino suvaržymų, o Jungtinė Karalystė buvo priversta juos įvesti. Nepaisant to, Jungtinės Karalystės rodikliai šiuo metu vis dar gerokai blogesni negu Švedijos.