Sergamumas ir mirštamumas nuo COVID-19 EBPO šalyse (2020-04-14)

Pasaulio akys pandemijos akivaizdoje vis dar nukrypusios į tokias šalis kaip Italija ir Ispanija, kurios viruso plitimo piką jau, ko gero, pasiekė. Arba į JAV, kurios pasaulyje akivaizdžiai pirmauja pagal absoliutų tiek nustatytų užsikrėtusiųjų, tiek mirčių nuo COVID-19 skaičių.
Tačiau vertinant pagal santykinius rodiklius, tenkančius 100 tūkstančių gyventojų, padėtis atrodo gerokai kitaip. Kone dramatiškiausią situaciją šie santykiniai skaičiai rodo politiniame Europos centre – Belgijoje. Čia mirtingumo rodiklis yra trečias blogiausias tarp EBPO šalių – jis jau beveik susilygino su Italijos ir sparčiai “vejasi” Ispaniją. Pagal ligotumo rodiklį Belgija jau netgi pralenkė Italiją ir taip pat yra tarp šalių, kuriose virusas išplito labiausiai. Maža to, kol kas atrodo, dar tikrai anksti kalbėti apie viruso plitimo ir mirčių nuo jo piką Belgijoje.
Tuo tarpu JAV rodikliai šiame kontekste atrodo gerokai mažiau dramatiški. Mirtingumas JAV – kone 5 kartus mažesnis negu Belgijoje, o ligotumas – maždaug 1,5 karto mažesnis. Beje, testavimo intensyvumas 100 tūkstančių gyventojų Belgijoje ir JAV yra labai panašus, nors jis, abiejose šalyse kone 2 kartus atsilieka nuo, pavyzdžiui, Lietuvos.