MEDIJŲ IR DEMOKRATIJOS PROGRAMA
Medijų ir demokratijos programa skatina kritinį visuomenės mąstymą bei medijų raštingumą, stebi ir tiria žiniasklaidą, kaip organizuotą informacijos skleidimo bei visuomenės informavimo sistemą, skatina ir remia tiriamąją žurnalistiką, kaip būdą ginti visuomenės interesui.
ANALITINĖS STUDIJOS
Regioninės žiniasklaidos atskaitingumo problemos: įtakos, grėsmės, auditorijos pasitikėjimas
Demokratinės visuomenės siekinys – viešoji erdvė su atsakingai ir principingai joje veikiančia žiniasklaida. Tai atskaitingos žiniasklaidos sistemos modelis, kurį XX a. pabaigoje pasiūlė prancūzų mokslininkas C. J. Bertrandas (2000)1. Jis savo darbuose aptaria žiniasklaidos teisės ir etikos sąlyčio taškus, akcentuodamas žiniasklaidos kokybės kontrolės galimybę arba efektyvią savitvarką.
ANALITINIAI STRAIPSNIAI
Puslys: Ne dezinformacija, o šūdmala yra didžiausia socialinių tinklų grėsmė
Ar socialiniai tinklai yra žodžio laisvės garantas, ar tribūna nevaržomai skleisti dezinformaciją? Galimybė tiesiogiai prabilti gausiai auditorijai ar pavojus būti užsipultam trolių armijos? Galimybė pažinti vieniems kitus ar paskata užsidaryti patogiame socialiniame burbule?…
Į PAGALBĄ MOKYTOJAMS
#MELŲMAIŠELIS
Dezinformacijos taikinyje – NATO
Teksto autorius Finianas Cunninghamas rašo, kad pandemijos apimtos Europos valstybės, ypatingai Italija ir Ispanija, dabar kenčia, nes prieš tai eilę metų švaistė milijardus dolerių karinėms reikmėms. Taip esą nutiko dėl to, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas spaudė Amerikos sąjungininkes leisti…
MODERNUS MENAS KAIP REVOLIUCIJA
MO muziejaus pokalbių ciklas „Modernus menas kaip revoliucija“
„Modernus menas kaip revoliucija“ – bendras Vilniaus politikos analizės instituto ir MO muziejaus pokalbių ciklas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Kiekviename pokalbyje – du menininkai. Abu jie kuria toje pačioje srityje, tačiau atstovauja dviem visiškai skirtingoms kartoms. Pokalbį pradeda kviestinis lektorius, o vėliau seka menininkų pokalbis ir diskusija.
LRT: HOMO CULTUS. MAŽOSIOS EUROPOS POKALBIAI
Kaip bjaurusis ančiukas tapo gulbe? Apie tarpukario Kauną su Viktorija Vitkauskaite
Kokį Kauną būtume išvydę 1919 metais? Kas skatino laikinosios sostinės veido kaitą? Kokie architektai paliko ryškiausią pėdsaką miestovaizdyje? Koks mūsų šiandieninės visuomenės santykis su architektūriniu paveldu? Kiek kainavo būsto nuoma prestižiniu tampančiame Žaliakalnio rajone ir kas jame kūrėsi? Apie meilę miestui, gilinimąsi į sudėtingą jo istoriją kalbamės su gido…
NACIONALINIS MEDIJŲ IR INFORMACINIO RAŠTINGUMO TINKLAS
Nacionalinis medijų ir informacinio raštingumo tinklas
Vilniaus politikos analizės institutas inicijavo ir palaiko neformalų įvairių Lietuvos pilietinių ir nevyriausybinių iniciatyvų, skirtų medijų ir informaciniam raštingumui plėtoti, tinklą (MIRT). Jį sudaro šioje srityje dirbančios PVO ir NVO, o prie tinklo veiklos prisideda bei jį remia Lietuvos Švietimo, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, Kultūros ministerijų strateginės komunikacijos bei susiję padaliniai…