Didžiojo septyneto susitikimas: kol vyrai dirbo, moterys atrodė gražiai

VIKTORIJA RUSINAITĖ, EUROPOS SAUGUMO PROGRAMOS VADOVĖ
28/08/2019
„Kol vyrai dirbo, moterys atrodė gražiai“ – taip būtų galima pavadinti šalių pirmųjų damų nuotraukas iš G 7 susitikimo Bjarice, Prancūzijoje.
Aukščiausio lygio susitikimuose buvo sprendžiami Amazonės gaisrų, sutarties su Iranu ir tarptautinės prekybos klausimai. Tuo metu pirmosios ledi leidosi į kelionę iš Bjarico į Espeletę, ragavo vynus ir sangriją, susitiko su banglentininkais, apsilankė muziejuose, rinko pipirus ir susėdusios ant suolo klausėsi vietinio bažnyčios choro.
Paskutinę renginio dieną Donaldas Tuskas, nė kiek nesijaudindamas, kad dalis Europos neratifikuoja Stambulo konvencijos dėl smurto prieš moteris, savo instagramo paskyroje pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame Biskajos įlankos vėjai romantiškai plaiksto Melania’os Trump, Brigitte’os Macron, Malgorzatos Tusk ir Akie Abe baltus sijonus. „Melanija, Brigitte, Malgošia ir Akie – šviesioji galios pusė“, – parašė jis.

Deja, ši „šviesioji pusė“ siunčia tamsią žinutę apie moterų vaidmenį politikos pasaulyje. Net progresyviausios antrosios pusės, tokios kaip B. Macron, kuri, kalbama, turėjo didelę įtaką Emmanuelio Macrono lygioms vyrų ir moterų teisėms palankiai politikai, arba Akie Abe, kuri dalyvauja LGBT eitynėse ir protestuose prieš atominę energetiką, šiame susirinkime atliko dekoratyvinį vaidmenį. 
Nejaugi antrųjų pusių susitikime trūko vienintelio (Angelos Merkel) vyro, kurio dalyvavimas būtų iškonstravęs šio pasaulinio reginio absurdą?
„Eurostato“ duomenimis, ES vyrų ir moterų atlyginimų skirtumas – 16 proc. Pasaulio ekonomikos forumo duomenimis, moterų ir vyrų politinė galia skiriasi 77 proc.
Ekonominis dalyvavimas ir galimybės – 42 proc. Moterys, turinčios didžiulę galią viešajai nuomonei, romiai vaikšto po parką.
Straipsnį taip pat galite rasti: Alfa.lt