COVID-19 testų skaičius 100 tūkst. gyventojų EBPO šalyse (2020-04-06)

Nežinomybė dėl tikrųjų COVID-19 testavimo rodiklių skirtingose šalyse sklaidosi
Portalui worldometers.info pandemijos akivaizdoje pradėjus masiškai skelbti apibendrintus skirtingų šalių gyventojų testavimo dėl COVID-19 duomenis, aiškėja, kad testavimo lyderės yra visai ne tos šalys, apie kurias net viešai buvo skelbiama, kaip apie daugiausiai testų atliekančias.
Manėte, kad tai Vokietija arba Pietų Korėja? Jeigu vertinsime atliktų testų skaičių 100 tūkstančių gyventojų, šios šalys tėra vidutiniokės. O jų testavimo rodiklis panašus į pastaruoju metu testavimą ypač padidinusios Lietuvos.
Tuo tarpu, jei neskaičiuosime itin mažai gyventojų turinčių valstybių, iš Vakarų šalių intensyviausiai testavimą vykdo Norvegija ir Šveicarija. Prie lyderių – ir Estija.
Jei būtų įmanoma lyginti šiuos du rodiklius ir iš to daryti kokias nors išvadas, bene blogiausia padėtis dabar atrodytų Ispanijoje, kurioje atliktų testų 100 tūkstančių gyventojų yra ženkliai mažiau negu Lietuvoje, o ligotumas, vėl išskyrus itin nedaug gyventojų turinčias valstybes yra kone didžiausias pasaulyje. Šiuo aspektu, be geriausiai žinomų pandemijos židinių, gana pavojingai gali atrodyti ir Prancūzijos bei Belgijos situacija.