Saugi Europa – saugūs mes


 
 

Mūsų renginiai

Nauji renginiai

Savivaldybių indeksas

Savivaldybių indeksas

Aprašymas Kviečiame į Savivaldybių gerovės indekso pristatymą lapkričio 12 d. Vilniaus politikos analizės institutas (VIPA) maloniai visus kviečia į Savivaldybių gerovės indekso_2018 pristatymą „Kurioje Lietuvoje gyvenate Jūs?“ . Nacionalinės gerovės kūrimui gyvybiškai svarbus šalies teritorijų darnus vystymasis, saugaus, sveiko, oraus, pilietiškai aktyvaus ir turiningo gyvenimo, mokymosi ir darbo galimybių kiekvienam gyventojui visoje šalies teritorijoje užtikrinimas. Ar mes artėjame prie šio tikslo, geriausiai įvertinti padeda išsami ir savalaikė kiekvienos savivaldybės gyvenimo gerovės statistikos ir politikos analizė. Indekso pristatymo renginyje diskutuos VIPA tyrimų vadovas Gintaras Šumskas, Viešojo administravimo instituto direktorius Andrius Stasiukynas, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas, Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius, Lietuvos kultūros tarybos administracijos direktorius Mindaugas Bundza, Pilietinės visuomenės instituto direktorė Ieva Petronytė-Urbonavičienė. Diskusiją moderuos VIPA direktorė Virginija Būdienė. Renginys vyks š. m. lapkričio 12 d. 14 val. konferencijų salėje (Didžioji g. 5, IV aukštas).

Projekto tipas

Klientas

Pavadinimas Savivaldybių indekso pristatymas

Vilniaus konsultacijos 2018

Vilniaus konsultacijos 2018

Kada: 2018 m. rugsėjo 13 d. 09:00

Kur: Vilniaus Tech Park, Antakalnio g. 17, Vilnius

Apie renginį: Vilniaus konsultacijose 2018 išsamiai aptarsime pastarųjų metų sėkmės istorijas, padarytas klaidas ir įdomiausius kovos su priešiška dezinformacija būdus. Žinomi ekspertai ir analitikai iš NATO šalių bei Ukrainos, Gruzijos ir Moldovos dalinsis savo patirtimi ir konkrečiomis rekomendacijomis. Atskirą sesiją skirsime naujausiems šių laikų iššūkiams, kuriuos generuoja sparti technologijų pažanga, ypač dirbtinio intelekto, robotikos ir didžiųjų duomenų srityse. Vilniaus institutas taip pat pagerbs Lietuvos tiriamosios žurnalistikos konkurso laureatus - 2018 m. rugsėjo 13 d. 18:00 vyks iškilminga Vilniaus instituto Tiriamosios žurnalistikos apdovanojimų ceremonija.

Partneriai: Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija


Renginių archyvas

ES įvaizdžio ir naratyvų diagnostika

ES įvaizdžio ir naratyvų diagnostika

Data: 2018 m. balandžio 11 d.

Apie renginį: Mokslininkų ir analitikų komanda iš 9 šalių pristatė tyrimų rezultatus ir įžvalgas apie ES sampratą konfliktų zonose - Ukrainoje ir Izraelyje bei Palestinoje - bei konfliktų sampratą ES šalyse. Kokia ES samprata ir kokie naratyvai apie ES vyrauja tirtose šalyse, kokios medijų žinios labiausiai rezonuoja Ukrainoje, Vokietijoje ar Lietuvoje? Atskiras dėmesys renginio metu buvo skirtas jaunimo nuostatoms ir pažiūroms, kurios vyrauja tiek ES, tiek konfliktų apimtų šalių diskursuose, pristatymui.

Putin Forever?

Putin Forever?

Pavadinimas: Putin Forever or The Dawn of Post-Putin Era? The Meaning of Russian Election

Data: 2018 m. kovo 22 d.

Apie renginį: Nors 2018 m. kovo 18 vykę prezidento rinkimai buvo nuspėjami, VPAI sukvietė įvairių temų ekspertus aptarti, kokios technologijos buvo naudojamos siekiant gauti norimus rinkėjų aktyvumo ir balsų skaičius, kokių pasekmių galima tikėtis vidaus politikoje bei užsienio politikoje, ką mes patys turime daryti toliau

Dalyviai: Edward Lucas (CEPA); Anton Barbashin (Intersection Project); Solvita Denisa-Liepniece (Baltic Centre for Media Excellence); Vitaliy Averin (Rinkėjų teisių apsaugos judėjimas Golos); David Kankiya (Rinkėjų teisių apsaugos judėjimas Golos). David Kankiya buvo suimtas prieš atvykstant į renginį ir jam skirtas penkių dienų areštas. Dėl saugumo sumetimų nutarė neatvykti ir Vitaliy Averin.

Diskusija su Peter B. Doran, CEPA

Diskusija su Peter B. Doran, CEPA

Pavadinimas: The Ties that Bind: What's New in U.S. Foreign Policy Priorities on Defense, Energy, and Freedom

Data: 2018 m. kovo 8 d.

Apie renginį: Kartu su Peter B. Doran, CEPA generaliniu direktoriumi, Lietuvos aukšto lygio ekspertai, sprendimų priėmėjai, diplomatai, žurnalistai aptarė gynybos, energetinio saugumo klausimus, panagrinės, kaip JAV sąjungininkėms reikėtų vertinti neseniai patvirtintą naująją Nacionalinio saugumo strategiją.

Diskusija su Alpo Rusi

Diskusija su Alpo Rusi

Pavadinimas: Lessons from Finland, the Kremlin’s Nordic Target

Data: 2018 m. vasario 20d.

Apie renginį: Diplomatas ir buvęs prezidento patarėjas Alpo Rusi pristatė ir aptarė ‘finliandizacijos’ konceptą, jo pasekmes bei išmoktas pamokas, į kurias būtina atsižvelgti kuriant strategiją Rusijos atžvilgiu šiais laikais. Nors pati savoka yra naudojama dažnai, ji vis dar lieka kontroversiška: vieni politikai ir ekspertai linkę vertinti šį periodą kaip Suomijos sėkmės istoriją, tačiau yra ir tokių, kurie visiškai nesutinka su tokiu požiūriu.